NAJVYŠŠIA Kvalita surovín

Pre všetky produkty Styx naturcosmetic je prvoradá prvotriedna kvalita používaných surovín. Používajú sa iba suroviny prírodného pôvodu z ekologických fariem a voľne rastúce bylinky a rastlinky. Samozrejmosťou sú za studena lisované rastlinné oleje, éterické oleje, čerstvé bylinky a výťažky z nich, prírodné tuky a vosky, bambucké a kakaové maslo, včelí vosk a kokosový olej. Aj pomocné látky – emulgátory, konzervačné látky a povrchovo aktívne látky – sú získavané z prírodných zdrojov. Metódy spracovania sú fyzikálne, mikrobiologické alebo enzymatické.

Prírodná kozmetika Styx naturcosmetic je charakterizovaná použitím sto percent čistých prírodných surovín a najmä čistých rastlinných zložiek. Používame vysoko kvalitné prírodné kozmetické prísady bez parafínového oleja, z  rastlinných materiálov. Zbierané a požívané rastliny sú voľne rastúce  či organicky pestované. V pravý čas zozbierané, vyčistené, fungicídne a bakteriálne otestované vzorky sú základom našich prvotriednych kozmetických prípravkov. Rastlinné oleje majú všeobecne výraznú výhodu oproti chemickej kozmetike, že sa rýchlo vstrebávajú do pokožky a podporujú jej prirodzenú funkciu. Vďaka týmto kritériám máme ideálne podmienky v našom laboratóriu rozvíjať inovatívne produkty.

Systémové upozornenie
Hlavné informácie

OCENENIA Certifikáty

element1

 

kvalita produkty

Certifikácia Ecocert

STYX Naturcosmetic vyrába svoje produkty z divorastúcich surovín a zo surovín z ekologického poľnohospodárstva. Tieto produkty sú kontrolované a potvrdené certifikačným orgánom ECOCERT.

ECOCERT je organizácia pre ekologickú certifikáciu a s teraz je jednou znajväčších bio-certifikačných organizáciína celom svete. ECOCERT certifikuje predovšetkým potraviny ale aj produkty ako napríklad kozmetiku.

Ecocert – prírodná kozmetika:

- Musí obsahovať minimálne 95% ingrediencií prírodného pôvodu
- Minimálne 5% z celkového počtu zložiek v konečnom produkte sú z ekologického poľnohospodárstva
- Minimálne 50% obsiahnutých rastlinných látok sú biologicky pestované
- Syntetické farbivá a vône, syntetické tuky, oleje, silikóny a ropné produkty nie sú povolené
- Nie sú prípustné žiadne pokusy na zvieratách s výrobkami
- Môžu byť použité suroviny živočíšneho pôvodu len zo živých zvierat
- Ako konzervanty sú povolené niektoré materiály
- Zrieknutie sa geneticky modifikovaných surovín
- Žiadne rádioaktívne žiarenie na sterilizáciu surovín či výrobkov


ECOCERT - štandard pre prírodnú a BIO kozmetiku.

ecocert

Štátne vyznamenanie

V roku 2003 produkty firmy STYX Naturcosmetic získali Štátne vyznamenanie od ministra hospodárstva, zavynikajúcevýsledkyprerakúskuekonomiku. Toto štátne vyznamenanie môže rakúska vláda udeliť za mimoriadne úspechy a zásluhy úspešným rakúskym spoločnostiam. Na základe tohto ocenenia môže spoločnosť uvádzať znak ako známku kvality.


narodna cena

Bio controlované

Bioprodukty sú špeciálne podrobené prísnym kontrolám. Podľa najnovších predpisov všetky spoločnosti zaoberajúce sa výrobou BIO produktov ako aj ich výrobky musia byť prísne kontrolované. Tieto previerky sú vykonávané pravidelne raz za rok a výsledky musia byť uverejnené  priamo na webových stránkach firmy.

bio

Made in Austria – záruka kvality!

Známka kvality je odkazom na medzinárodné dohovory, že výrobok bol vyrobený v Rakúsku. Znak môže používať spoločnosť, ktorá vyrába produkty s minimálne 50% podielom surovín pochádzajúcich z Rakúska.

austria

IHTK - Medzinárodná asociácia výrobcov proti testovaniu na zvieratách v kozmetike

Medzinárodná asociácia výrobcov proti testovaniu na zvieratách v kozmetickom priemysle ( IHTK - Internationaler Herstellerverband gegen Tierversuche in der Kosmetik) je medzinárodne registrovaná ochranná známka a záruka kozmetiky bez krutosti od roku 1979. Zameriava sa hlavne na prírodnú kozmetiku, dekoratívnu kozmetiku, pracie a čistiaci prostriedky v súlade s prísnymi smernicami.

ihtk

Pečať „Green Brand Austria“  (2014)

je pečať kvalitných značiek za cenný prínos k ochrane životného prostredia a klímy.

http://www.green-brands.org

green brand

Klimabündnisbetrieb Österreich (2014)

"Klimabündnisbetrieb" alebo "The Climate alliance" – je najväčšie združenie na ochranu životného prostredia za účelom redukcie škodlivých emisíí a ochranu dažďových pralesov. To, že sme jeho súčasťou je dobrovoľný záväzok podieľať sa na aktívnych opatreniach udržateľnej ochrany klímy.

http://www.klimabuendnis.at

kbu logos betrieb

VEGAN

Logo Vegan, ktoré môžeme používať na prvý pohľad ukazuje, ktoré výrobky STYX Naturcosmetic sú vegánske, 100% bez živočíšnych prísad.

Vegan-Logo styx

NATURKRAFT

„Naturkraft 100% zelená energia“ znamená, že vyrábame výlučne len vďaka energiám z obnoviteľných zdrojov (voda, vietor, biomasa, geotermálna a solárna energia).

Naturkraft logo